Giovanni van Bronckhorst için Beşiktaş itirafı! İstediği transferleri açıkladı

Süper Lig’de şampiyonluk yarışında rakiplerinin gerisinde kalan ve Avrupa kupalarına erken veda eden Beşiktaş, gelecek sezon için Giovanni van Bronckhorst ile anlaşma sağladı. Siyah-beyazlılar, Hollandalı teknik direktörle 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Giovanni van Bronckhorst’un Beşiktaş’a imzasının ardından Hollandalı gazeteci Mikos Gouka’dan çarpıcı bir değerlendirme geldi. 49 yaşındaki teknik direktörün Beşiktaş tercihinin perde arkasını yazan Mikos Gouka, Giovanni van Bronckhorst’un Beşiktaş’a istediği yıldızları duyurdu.

Algemeen Dagblad Gazetesi’ndeki köşesinde çarpıcı bir yazı kaleme alan Mikos Gouka, Giovanni van Bronckhorst’un Türkiye’ye gitme sebebini şu ifadelerle aktardı:

“Feyenoord’a geri dönüşü bir seçenek olmadı. Türkiye gibi gerçek bir futbol ülkesine gitmeyi hedefliyordu ve isteğini gerçekleştirdi. Hollanda futboluyla büyüdüğü için hücum futbolu oynatmayı seviyor.”

Giovanni van Bronckhorst’un Feyenoord’daki başarısına dikkat çeken Mikos Gouka, “Feyenoord’da futbolcuların kalitesini göz önüne alarak net bir plan yaptı. Bunu da maliyeti oldukça ucuz isimlerle gerçekleştirdi. Deneyimli Kuyt’ı ve Van Persie’yi transfer ettirdi. Feyenoord’un inancını yeniden canlandırdı” ifadelerini kullandı.

Giovanni van Bronckhorst’un kariyerindeki unutulmaz anlara değinen Mikos Gouka, “18 yıldır lig zaferi görmeyen Feyenoord’u zirveye taşıdı. Rangers’ta da neredeyse UEFA Avrupa Ligi’ni kazanıyordu” ifadelerine yer verdi.

Beşiktaş’ın muhtemel transferlerini aktaran Mikos Gouka, “Şimdi eski talebelerinden Davy Klaassen ya da Steven Berghuis belki bir seçenek olabilir. Elbette önce mevcut oyuncularının durumuna bakacak” dedi.

Beşiktaş taraftarına parantez açan Mikos Gouka, “Çalıştığı iki takım Feyenoord ve Rangers çok tutkulu taraftarlara sahipti. Beşiktaş’ın daha da fazlası olduğunu biliyorum. Ancak uzun süredir baskı altında çalışıyor, yönetmesini çok iyi biliyor” yorumunda bulundu.

Son olarak Giovanni van Bronckhorst’un baskı yönetimine dikkat çeken Mikos Gouka, “Sakin kalabilmek onun en büyük özelliği. Acaba işler ters gittiğinde etrafındaki insanlar sakin olacak mı” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir